Fysiotherapie

Zoek en vind

Home

Nieuws

Onze Praktijk

Onze Produkten

Medisch sporten

Groepsoefentherapie

Vragen & Reacties

Forum

Linken
 
Naam:
Datum:
Type:
Onderwerp:

Anoniem
22-06-2002

Vraag
Lage rugpijn

Ik heb sinds een jaar last van pijn in de s.i. gewrichten. Het is begonnen na een partijtje volleybal.
Die avond kon ik mijn linker been niet meer optillen. Ibuprofen hielp echter goed en zo goed en zo kwaad als het ging kon ik verder Ik had er alle vertrouwen in dat het van tijdelijke aard zou zijn.
De pijn zakte en kwam in de maanden daarna in vlagen weer terug. In periodes van pijn ontwikkelde ik een waggelende loop. Ik vond dat een belachelijk gezicht dus probeerde ik toch normaal te lopen. Dit ging wel al ik me daar heel goed op concentreerde en langzaam liep. De pijn zat vnl. in de s.i. gewrichten met uitstraling naar de knie. Vooral lopen en voorover bukken was pijnlijk. Vanaf januari heb ik continue pijn in mijn s.i. gewrichten met uitstralende pijn naar knieën en soms ook naar de voetzolen (prikkelend gevoel) en kreeg ik last van gevoelloosheid in mijn billen. Dat was voor mij reden om naar de huisarts te gaan. Die stelde voor een röntgenfoto te maken. Die wees op een lichte heupdisplasie maar hij kon mijn klachten daarmee niet verklaren. Verwijzing naar de fysiotherapeut (manueel therapeut) Die heeft me "gekraakt" en gemasseerd, oefeningen gegeven voor de beweeglijkheid van het s.i. gewricht te vergroten. en de rugspieren te versterken (navel inhouden).
Ik moest vooral in beweging blijven en niet bang zijn iets kapot te maken. De behandeling leverde geen positief resultaat op.

In een vakantie heb ik meer gelopen en vanaf dat moment is de pijn heel erg geworden. Schrijnend en vooral voelbaar bij lopen en bukken. De pijn is vnl. links maar rechts doet soms ook mee. Ook in rust doet het echter pijn.
Om de pijn te kunnen verdragen slik ik 3 x 400 mg ibuprofen, maar dat haalt alleen de scherpe kantjes van de pijn af.
's Morgens ben ik helemaal stijf en bij het opstaan uit bed moet ik mijn bovenlijf omhoog duwen. Na douchen en wat voorzichtig lopen gaat het dan iets beter. Ik ben weer teruggegaan naar de huisarts en nadat hij overleg had gehad met de fysiotherapeut word ik verwezen naar een orthopeed. Die afspraak duurt echter nog 7 weken!

Intussen ben ik wanhopig. De voortdurende pijn, het onvermogen om mijn huishouden en werk goed te doen (groot huis + 2 kinderen en 20 uur baan) en het slechte slapen door de pijn breken me nu behoorlijk op Ik durf wel te zeggen dat ik wanhopig ben.
Misschien dat u me advies kunt geven.

Alle inzendingen | Reageer | Nieuwe inzending
 
Antwoord van Fysiotherapeutisch Centrum na vragenlijst

Het is wel een heel complex verhaal!
In mijn beleving lopen er een aantal verschillende klachten door elkaar, welke wel invloed op elkaar uitoefenen.

Allereerst heb je waarschijnlijk met die duik op het gras je linker Si gewricht ontzet.
Dit gewricht maakt deel uit van de bekkengordel. Dit is een keten van verschillende gewrichten. twee bekkenhelften met de heupgewrichten, het heiligbeen daartussen, en de twee onderste lendewervels. Dit alles wordt bij elkaar gehouden door straf bindweefsel (de banden) en de spieren die er omheen liggen. Je kunt je misschien voorstellen dat als er iets mis is in de keten dat de klachten zich uitbreiden naar andere delen van de keten en bijbehorende weefsels.

De uitstraling aan de achterzijde van je benen komt waarschijnlijk van de Si gewrichten. De tinteling aan de zijkant van de onderbenen kan betekenen dat er af en toe een zenuw geïrriteerd wordt.
De prikkeling in de voetzolen kan zowel door een slechte doorbloeding als door een irritatie van een zenuw komen. Voor de gevoelloosheid in je billen en schaamstreek geldt hetzelfde.
De klachten van de endeldarm kunnen duiden op een verzakking. Let op wat je eet, probeer vezelrijk te eten, en zorg ervoor dat je genoeg drinkt. Het is misschien zinvol om met de huisarts te praten over een verwijzing naar de gynaecoloog.
Ook de chemokuur kan een bepaalde invloed gehad hebben op het gebied, zoals je zelf al aangaf.

Het is dus aardig complex. Probeer als je bij orthopeed bent je verhaal zo volledig mogelijk te vertellen. Schrijf het desnoods op, net als eventuele vragen die je hebt. Je kunt zo je lijstje checken om te zien of je niets vergeten bent.
Neem iemand mee, twee horen meer dan één.

Alle inzendingen | Reageer | Nieuwe inzending
Fysiotherapeutisch Centrum Knieriem & van Bergen, Heerdlaan 39-41, 6721 GL Bennekom

     
Fysiotherapeutisch Centrum
Knieriem & van Bergen